Should you Make Or Buy?


Should you Make Or Buy?

Cooking the Books and Drinking the Profits users already know how valuable it is to perform an analysis on the option to Make or Buy a product, and now so can you.

For only $20 per year you can perform unlimited butcher’s tests, price per kilo analysis, or recipe comparisons, allowing you to take the emotion and guessing out of the decision to Make or Buy a product.

Sign up for Make or Buy today and start getting the information you need to decrease your food and labour costs.

If you like what you see why not give the full kitchen management solution a trial, check out our other money saving solutions or contact us for more information.

+ There are no comments

Add yours